Soccer Aid 2019: Anglia 2-2 Rest of World XI (1-3 stilouri) - victorie ROW la penalty-uri

Fotbal

Horoscopul Tău Pentru Mâine

Acesta este momentul în care „Restul lumii” a câștigat ajutorul pentru fotbal 2019

Evenimente-cheie

Kem Cetinay a înscris un egal egal cu întârziere pentru a se asigura că Soccer Aid a fost decis printr-o lovitură de pedeapsă pentru al doilea an succesiv, întrucât Rest of the World a câștigat la loviturile la fața locului.

Vedeta Insulei Iubirii a produs un moment de magie pentru a-l tăia în interiorul lui John Terry și a învârti un șut pe lângă David Harewood în poarta Angliei pentru a trage nivelul ROW cu câteva minute de timp normal rămas.

Portarul ROW, Nicky Byrne, a salvat apoi lovitura decisivă a comediantului Lee Mack la schimbul de focuri pentru a confirma victoria echipei sale.

Cântărețul de la Westlife l-a negat deja pe antrenorul de corp Joe Wicks la focuri de armă, înainte ca Mark Wright să trimită penalty-ul în larg.

Anglia a lăsat să alunece un avans de două goluri, după ce a preluat o poziție de comandă datorită unei înlocuiri a lui Jeremy Lynch în prima repriză.

Kem Cetinay își sărbătorește egalarea târzie, care a ajutat ROW la victoria Soccer Aid (Imagine: Getty Images)

Free-styler-ul a luat-o pe prima după ce a urmat un voleu Rachel Yankee până la picioare acasă, înainte de a se roti în cutie pentru a trage pe lângă Julio Cesar pentru a doua.

Dar Usain Bolt a valorificat o greșeală a lui Jamie Carragher pentru a păstra Restul lumii în meciul de la Soccer Aid 2019.

celebritate fratele mai mare 2016 bârfe

Bolt și Carragher s-au bucurat de o bătălie tensionată, înainte ca fostul Liverpool să dea greș o lovitură de cap, permițând atacantului ROW să alerge și să înscrie pe David Seaman.

Cetinay a apucat apoi cu câteva minute la dispoziție în repriza a doua pentru a-l duce la penalty-uri, înainte de a-și înregistra a treia victorie la Soccer Aid.

Toată acțiunea, așa cum s-a întâmplat, mai jos ...

Nu este prea târziu pentru a dona - iar guvernul britanic va dubla toate donațiile până pe 23 iulie

Conținutul agentului de publicitate de la Ajutor pentru fotbal pentru Unicef

Există încă destul timp pentru a dona pentru Soccer Aid pentru Unicef ​​2019.

În întreaga lume, bolile, conflictele, foamea și sărăcia perturbă jocul pentru milioane de copii. În 2019, Soccer Aid for Unicef ​​a intensificat, astfel încât copiii să poată avea copilăria la care au dreptul.

Și încă o dată în acest an, fiecare 1 GBP pe care îl strângeți sau donați până la 23 iulie 2019 va fi egalat de guvernul britanic, dublând diferența pe care o faceți în viața copiilor. Deci ce mai aștepți?

Click aici să donezi tot ce poți.

22:08

Piers Morgan jubilant

Acesta ar putea fi cel mai bun moment din întreaga mea viață, strălucit căpitan de Usain Bolt.

O echipă de eroi.

Simpatiile mele față de Susanna Reid.

22:07

(Imagine: Chelsea FC prin Getty Images)

22:01

ROW câștigă Soccer Aid 2019

Restul lumii a câștigat Soccer Aid 2019 după o victorie la loviturile de pedeapsă cu 3-1.

Portarul Nicky Byrne l-a negat pe Lee Mack să pună capăt speranțelor Angliei după ce Mark Wright a trimis lovitura de la fața locului și Joe Wicks a trimis-o direct la Byrne.

Kem Cetinay a fost ultima persoană care și-a terminat lovitura, care a fost potrivită, deoarece golul său târziu în timpul normal a forțat jocul la penalty-uri.

Este a treia victorie ROW din seria Soccer Aid, iar drepturile de laudă sunt ferm cu co-managerul ROW, Piers Morgan, peste co-prezentatorul GMB și co-managerul din Anglia, Susanna Reid.

Nu am vrea să fim Susanna dimineața!

21:56

Byrne salvează de la Mack

Byrne îl neagă pe Lee Mack și s-a terminat. ROW a câștigat Soccer Aid 2019.

21:56

Cetinay scorul este 3-1

Kem Cetinay a pus ROW la distanța atingătoare a unei victorii. Anglia trebuie să înscrie pentru a rămâne în ea.

21:56

Wright îl trimite în larg

O alergare lungă și bâlbâială de la Mark Wright, dar el o pune larg.

21:55

Plumb ROW

DJ Locksmith trage acasă pentru a pune ROW în față.

21:54

Wicks ratează

Nicky Byrne salvează de la Joe Wicks. A fost o penalizare slabă direct la portar, iar ROW poate prelua conducerea acum.

21:54

1-1

Billy Wingrove îi trimite lui Harewood calea greșită la nivel.

21:53

1-0 Anglia

Ben Shephard plasează mingea în colțul de sus.

21:48

FT: Anglia 2-2 ROW

Asta duce la încheierea celor 90 de minute și ne vom îndrepta către penalty-uri la Stamford Bridge.

Greva târzie a Cetinay asigură că Soccer Aid va fi decis printr-o împușcare pentru al doilea an succesiv.

carpi de fân uriași și tătic mare

A fost o a doua repriză strânsă, cu ambele părți respingând șanse.

Dar Cetinay a profitat de ocazie, tăindu-l în interiorul lui John Terry înainte de a-l trece pe lângă Harewood pentru a trimite jocul la lovituri.

Drama nu s-a terminat încă!

(Imagine: Getty Images)

21:45

Anglia depășește numărul ROW în stânga, în timp ce Owen trece mingea către Mack, dar atingerea lui îl lasă din nou în jos și, în cele din urmă, blochează o degajare și o trimite în afara unei lovituri de poartă.

21:44

Au rămas doar câteva minute aici cu scorurile toate pătrate. Aveți senzația că ar putea exista încă o șansă pentru ambele părți, dar o vor lua?

21:43

Cantona o trimite deasupra barei. Cu siguranță nu este unul dintre cei mai buni ai săi.

21:42

SALVA!

Harewood salvează bine de la Drogba pentru a menține Anglia la nivel.

21:42

Middleton este înlocuit câștigătorul concursului Good Morning Britain Alan Sexton pentru ultimele minute.

21:41

Anglia este aproape de a-și restabili avantajul, în timp ce Byrne salvează la poarta din apropiere a lui Cole înainte ca Redknapp să declanșeze câteva momente mai târziu.

21: 41 EVENIMENT CHEIE

POARTĂ! Cetinay apucă un egalizator

Restul lumii sunt la nivel. Kem Cetinay a înscris cu un gol, după o remarcă excelentă a atacantului.

de ce bărbații au bărbă roșie

Anglia a pierdut posesia la celălalt capăt înainte ca ROW să spargă câmpul.

Cetinay a tăiat înăuntru și a trecut pe lângă Harewood înainte de a se îndrepta spre banca ROW încântat.

Sancțiunile se profilează acum.

(Imagine: Simon Dael / BPI / REX)

21:38

21:37

Glen Johnson a revenit pentru Carragher, care s-a ocupat impresionant de Bolt în această a doua repriză.

21:37

Terry cu volea acrobatică de la crucea lui Cole, O'Carroll blochează bine linia înainte ca Mack să o tragă din nou. O altă șansă merge să cerșească.

21:36

Frumos unu-doi de Joe Cole cu Owen. Cole s-a trezit în poartă, dar a lovit șutul în pământ și Byrne se întoarce spre un corner.

21:35

Wingrove a revenit, de asemenea, în locul lui Bolt. Harry Redknapp aruncă zarurile aici în căutarea unui egalizator.

21:35

Vine regele

Un om care ar putea schimba toate acestea este omul care stătea în prezent pe margine și așteaptă să vină - Eric Cantona. Michael Essien pleacă și regele Eric este pornit.

21:34

A mai rămas puțin sub un sfert de oră pentru a juca aici, Anglia conducând încă cu două goluri la unu. Restul lumii trebuie să găsească ceva de undeva dacă vor forța acest joc la penalty-uri sau chiar vor câștiga meciul în timp normal. Au o mulțime de posesiuni, dar creează puțin.

21:32

Șansă pentru Mack

Lee Mack primește o șansă glorioasă după o minge încântătoare a lui Wicks, dar amuzantul de la televizor o trece peste. Ce moment ar fi fost.

21:31

(Imagine: imagini de acțiune prin Reuters)

21:30

Drogba lovește unul! Dar Harewood este egal cu el cu o oprire superbă.

21:30

Anglia se luptă să păstreze mingea în sus pe teren, ceea ce ar putea reprezenta o amenințare reală, deoarece acest joc continuă, majoritatea echipei ROW campând în jumătatea celor trei lei.

21:28

Eroul cu două goluri Lynch pleacă

Jeremy Lynch pleacă, munca sa terminată în urma primei jumătăți. Lee Mack vine în locul său cu 95,80 pe spatele cămășii, într-un răspuns amuzant la tricoul lui Bolt de 9,58.