Fanii Aston Villa îi aruncă VARZĂ lui Steve Bruce în timpul remizelor dramatice ale lui Preston, pe măsură ce presiunea crește asupra șefului lui Villans

Fotbal

Horoscopul Tău Pentru Mâine

Fanii Aston Villa au aruncat o varză asupra lui Steve Bruce împreună cu șeful asediat, sub o presiune crescândă, după o remiză dramatică acasă la Preston.

Villanezii au ieșit cu un punct după ce au remizat 3-3, în ciuda faptului că au avut un avantaj de 2-0 la pauză după golurile lui Jonathan Kodjia și Tammy Abraham.

Dar James Chester a văzut roșu la nouă minute în a doua repriză, iar Daniel Johnson a transformat penalty-ul rezultat pentru North End.

Paul Gallagher a egalat la 11 minute de la final, înainte ca Louis Moult să fi arătat că ar fi cucerit un câștigător târziu pentru Preston.

(Imagine: Birmingham Mail)

a câștigat cineva pentru viață

Dar Yannick Bolasie a scutit o parte din presiunea asupra managerului său prin egalarea în timp de oprire, deși Glenn Whelan ar fi putut să o facă și mai bună.

A ratat un penalty cu ultima lovitură a jocului pentru a nega gazdele care ar fi fost toate cele trei puncte.

Este doar o victorie în 10 pentru Bruce și Villa și a doua remiză succesivă după un impas de 1-1 cu Bristol City la Ashton Gate vineri seară.

plajele de pe coasta de vest a Scoției

Un fan al Vila dezaprobă frustrarea (Imagine: Birmingham Mail)

Bruce l-a dus pe Villa într-un mustaț al Ligii Premieri în mandatul trecut, dar a fost învins în finala playoff-ului de Fulham.

A urmat o vară tumultuoasă și doar trei victorii în acest mandat îi lasă pe locul 12 în Campionat, la șapte puncte de primele două.